Športni svet je zavit v črnino, poslovil se je eden izmed najbolj legendarnih nogometašev.
Umrl je eden izmed najbolj legendarnih nogometašev, Jose Emilio Santamaria. Poslovil se je v 97. letu starosti.

Kot poročajo mediji, je bil v prejšnjem stoletju, v 60. in 70. letih z Real Madridom kar šestkrat španski prvak.
Kot centralni branilec je 18 let kariere preživel pri Nacionalu in Real Madridu, s slednjim pa je osvojil 12 naslovov, vključno s štirimi evropskimi pokali.
Rodil se je v Urugvaju in je igral za urugvajsko in špansko reprezentanco. Kasneje se je podal na trenersko kariero, ki je vključevala dvoletno obdobje pri španski reprezentanci.
Leta 1957 se je 28-letnik preselil v tujino in podpisal pogodbo z Real Madridom, kjer je ostal do konca kariere.
Osvojil je oba turnirja
Santamaría je v svoji prvi sezoni na stadionu Santiago Bernabéu odigral 34 tekem med La Ligo in evropskim pokalom ter osvojil oba turnirja. Svoji zbirki je dodal še deset velikih trofej, pri čemer je bil večino svojega mandata prva izbira.
Santamaría, ki si je zaradi svojih doslednih obrambnih iger prislužil vzdevek Zid, se je ob koncu sezone 1965–66 pri 36 letih upokojil in dvakrat nastopil v evropskem pokalu tistega leta na poti do še enega zmagoslavja (proti Feyenoordu in v Kilmarnocku). Za Real Madrid je odigral 337 tekem, piše wikipedija.
»Santamaria bo v naših spominih ostal kot eden velikih simbolov kluba. Bil je del ekipe, ki bo ostala v spominu vseh navijačev Real Madrida in nogometnih navijačev po vsem svetu. Skupaj z Alfredom Di Stefanom, Ferencom Puskasom, Pacom Gentom in Raymondom Kopo je ta ekipa začela graditi mit o Real Madridu. Santamaria je vedno poosebljal vrednote našega kluba in do zadnjega trenutka je bil Real Madrid njegova velika strast,« je o nekdanjem nogometašu povedal predsednik kluba Florentino Perez.
Official Statement: Passing of José Emilio Santamaría.
— Real Madrid C.F. 🇬🇧🇺🇸 (@realmadriden) April 15, 2026

