Znani slovenski kuhar je razkril, da je bil v zadnjih tednih žrtev skupinskega napada, ki pa temelji na neresnicah. Kaj se dogaja?
Znani slovenski gostinec Darko Klemen, nekdanji tekmovalec šova MasterChef, je na družbenih omrežjih delil posnetek, v katerem je razkril, da je bil žrtev skupinskega napada. Nekdo ali več oseb, je njegovo restavracijo ocenilo z najnižjo možno oceno.

»V zadnjih treh tednih smo na naših profilih opazili nenavaden val zaporednih negativnih ocen, ki presegajo meje konstruktivne kritike in prehajajo v področje neresnic ter zavajanja javnosti. Ker svoje delo opravljamo s srcem, transparentno in z najvišjo mero odgovornosti do vas, se na te zapise odzivamo javno, neposredno in z vsem spoštovanjem do gostinstva,« je zapisal poleg posnetka, ki ga je javno delil.
Kritiko sprejmejo
Ob tem pa je dejal, da kritiko vedno sprejmejo.
»Vsako upravičeno kritiko glede čakalne dobe ali napak pri postrežbi vedno sprejmemo z dvignjeno glavo, saj nam pomaga rasti. Navedbe, da gosti na postrežbo čakajo 80 minut, pa ne držijo in ne odražajo realnega stanja ter protokolov v naši kuhinji,« je zapisal.
Dodal je: »Najbolj pa nas žalostijo in hkrati zavezujejo k odločnemu demantiju obtožbe, da goste zavajamo s točenjem vode iz pipe v steklenice. To je nizkotna neresnica, ki neposredno spodkopava našo profesionalno integriteto. V našem lokalu strežemo izključno originalno pakirane, certificirane in nadzorovane pijače, kar lahko v vsakem trenutku dokažemo z dobavnicami in strogimi gostinskimi standardi, ki se jih držimo.
Prav tako ne bomo tolerirali žaljivega tona, uperjenega proti našemu osebju ali načinu komunikacije, saj vsi naši sodelavci dajejo vse od sebe, da bi se vi počutili dobro.«
Vrata lokala so odprta za vse
»Kaj je naše sporočilo?
Vrata našega lokala so odprta za vsakogar. Vsakemu gostu jamčimo za kakovost naših sestavin, poreklo pijač in pošten odnos. Ker verjamemo, da se resnica vedno dokazuje na terenu in ne za lažnimi profili na internetu, vas vabimo, da nas obiščete, se sami prepričate o naši ponudbi in z nami spijete kozarec – tiste prave, originalne in pošteno postrežene pijače.
Hvala vsem, ki nas podpirate in prepoznate trud, ki ga vsak dan vlagamo v naše delo,« je zaključil Darko.
Odziv številnih
Pod njegovo objavo so se odzvali številni, ki Darka in njegov trud prepoznajo. Številni, ki radi zahajajo v njegovo restavracijo in vedo, da vedno da vse od sebe, da zadovolji goste.
»Darko, vidi se, da te je zadeva prizadela in popolnoma razumem zakaj. Danes imajo nekateri ljudje res občutek, da lahko kritizirajo vse povprek, pogosto brez občutka in spoštovanja do truda, ki ga nekdo vlaga v svoje delo.
Moje osebno mnenje pa je popolnoma drugačno. Tvoj lokal že ob vstopu daje občutek topline in domačnosti, “šef” pa je vedno prijazen in srčen. Hrana, ki sem jo jedla pri tebi, je bila fantastična in z veseljem se bom vrnila,« mu je zapisala gostja.
Nekdo drug je dodal: »Darko, to so ljudje, ki doma jedo “pogrej in pojej”, niti ne kuhajo, niti ne znajo.«
»Nisem še bila pri vas, ampak zdaj bom 100%. Očitno nekaj peklenskega PRAV delaš, da so se spravili nate. Vso srečo in še več prometa in dobrih ljudi za naprej,« je nekdo dodal.

