Se je Aleksandra v resnici bala Žana in Jana? Sta jo dvojčka ustrahovala?
V zadnjem tednu, ko je bila glava družine Aleksandra, se je zdelo, da gre vse narobe.

Ko je na posestvo prišla gospodarica Nada, je bila zelo razočarana nad videnim. Stojnic ni bilo, jabolčnega soka je bilo zelo malo.
Pred njo je morala stopiti Aleksandra, saj je bila glava družine in se zagovarjati, zakaj tedenska naloga ni opravljena. Aleksandri ni bilo lahko. »Mi je blazno neprijetno,« je bila Aleksandra iskrena.
Medtem ko se je Aleksandra soočila z gospodarico Nado, pa so tekmovalci ugotavljali, da je Aleksandra najslabša glava družine. »Jaz ne bi bil rad na njenem mestu. Ker jih bo slišala,« je dejal Igor.
Kot je bilo videti, pa je bilo tekmovalcem popolnoma vseeno, ker ni bila opravljena naloga.
Gospodarica Nada je prinesla 50 zlatnikov, a ker je bila naloga tako slabo opravljena, jih niso dobili. »Koliko zlatnikov, mislite, da si zaslužite?« je vprašala tekmovalce. Aleksandra je dejala: »Če jih boste dala deset, jih bomo dobili veliko.« In toliko so jih tudi dobili.
Gledalci pa menijo, da se Aleksandra boji Žana in Jana
Po celem tednu, kar je bila Aleksandra glava družine, pa so nekateri gledalci naredili svoj scenarij. Menijo, da se Aleksandra zelo boji Žana in Jana. Zato ju je tudi pustila pri miru in jima ni govorila, kaj naj delata in kako naj opravljata tedensko nalogo.
»Ne vem ali se samo meni zdi, da se Alex bala dvojčkov, ko je bila sama z njima? Jutranje zbujanje je bilo kot da ju budi sredi noči, dovolila jima vse … Smeh in besede niso prikrile pogled in oči … Vsaj jaz sem videla tole, da želi preživeti brez posledic, kot da reče nekaj konta da ju vznemiri … Tole je skrb vzbujajoče, požrla bi jo lahko namreč, in potem kao ni dobro vodila … Z njima tudi meni ne bi bilo ok, ampak jaz bi raje pobegnila ven,« je ocenila gledalka.
»Žalostno, da dovolijo takšno ustrahovanje,« je dodal nekdo drug.
Tretji pa: »Res je. Bala se ju je, ker je že videla njuno agresijo.«
»Verjetno je že v zakonu dala skozi marsikaj. Če te kača piči, se bojiš vrvi,« je dodal nekdo.


