Slovenska vplivnica in blogerka tako razkrila svojo veliko dilemo glede otrok

ZAUPANJA VREDEN VIR

Smo se izkazali kot zaupanja vreden vir informacij? Dodajte nas na googlu

Sledijo ji številne mamice in tudi vsi drugi, ki jih zanimajo teme, o katerih piše.

Just Ajda (Ajda) je slovenska blogerka, navdušena popotnica in predana mamica dveh otrok, ki ustvarja vsebine o družinskem življenju, potovanjih, izletih in vsakdanjih dilemah, na katere pogosto naletijo starši.
vplivnica, just ajda,
Spletna vplivnica Ajda (foto: Facebook/Just Ajda)
Na svojem blogu in družbenih omrežjih (Instagram, Facebook) deli preproste in hitre nasvete, kozmetične novosti ter utrinke s potovanj. Številni radi prisluhnejo njenim nasvetom, saj so vedno zelo praktični in predvsem odkritosrčni. Tokrat pa je marsikoga zelo ganila, saj je opisala svojo dilemo.
“V kakšen svet sem vaju rodila, moja razbojnika? V svet, kjer so novice glasnejše kot kdajkoli prej. Vojne. Trpljenje. Zločini. Kadarkoli odprem telefon, me zadane nov val skrbi.
In včasih me res stisne. Kakšen bo ta svet, ko odrasteta? Bo varen? Bo nežen? Bo znal biti dober? Objame me strah. Za vaju. Objame me žalost za vse mamice, ki danes zibajo svoje otroke ob zvokih siren. In v tistih trenutkih si dovolim čutiti. Diham. Včasih tudi jokam. Potem pa se zavestno odločim.

Ne morem rešiti sveta …

Ne morem rešiti sveta. Lahko pa ustvarim vajin mali svet. Rodila sem vaju v dom, kjer se vajinega življenja veselimo vsak dan. V svet, kjer sta ljubljena. Kjer se objemi ne šparajo. Kjer se “oprosti” in “rad/a te imam” govorita naglas.
Naučila vaju bom, kako biti dober človek. Kaj je prav in kaj ni. Da ne potrebujeta veliko, da sta srečna. Da je narava zatočišče. Da je prijaznost moč. Da vere v dobro nihče ne more vzeti, če jo nosiš v sebi. Dala vama bom korenine, da bosta znala stati v vetru. In krila, da bosta znala poleteti nad hrup. Svet, v katerem bosta odraščala, ne bo popoln. Ampak verjamem, da bo lepši prav zaradi vaju.Zato ne hranim strahu. Hranim zaupanje. Ker naši otroci niso samo del tega sveta. Oni so sprememba, ki jo ta svet potrebuje! In ja…

Je še katera mama zadnje čase čisto preplavljena z novicami? Kako se z njimi spopadate?”


Oglasili so se njeni sledilci in zapisali svoje mnenje oziroma odgovarjali na Ajdino vprašanje. “Najbolje je ne gledat poročil in probat dat vse to na stran! Ker to ti ohromi dušo in strah je še večji ob spremljanju grozot, ki se dogajajo! Zato je najbolje dat vse na stran,” je iskreno menila ena od sledilk, podobno jih je odgovorilo še nekaj.

Enotnega recepta seveda ni, a lepo je vedeti, da so tudi številni drugi pred takimi dilemami, ki niso nič kaj prijazne – in vsak jih rešuje na svoj način, s trudom, da otrokom zagotovi kar se da prijazno okolje za odraščanje.

Preberite še: Se spomnite Mihaele Krajnc iz šova Ljubezen po domače? To vas bo zelo razveselilo

Zadnji članki

Ne spreglejte