Prejšnje življenje je pustil za sabo, danes Janez živi sanjsko življenje na čudovitem koščku hrvaške obale. Na družbenih omrežjih navdušuje množice.
Janez Benko je sklenil, da prejšnje življenje pusti za sabo. Vse je prodal in se preselil na otok Brač. Si tam postavil skromno hiško. Danes s posnetki navdušuje množice ljudi.

Prodal je imetje in odšel
O Janezu je bilo nekaj že napisanega. Na portalu odprta kuhinja so pisali o njem in o tem, kako si je pred leti popolnoma spremenil življenje.
Nekoč je bil uspešen podjetnik, nato je ustanovil trgovino z zdravimi živili, kasneje še pekarno.
A je pred leti vse prodal in se preselil na otok Brač. Tam si je uredil za življenje majhno kolibo. V njej že nekaj let prebiva sam, družbo mu delata dve mački.
Tisti, ki Janeza spremljajo na družbenih omrežjih, vedo, da ima Mimča in Mimiko. Ki ju pogosto pokaže tudi v svojih posnetkih.
Posnetki miru
Janez je začel snemati kratke posnetek in jih objavljati na družbenem omrežju. Brez kakršnega koli cilja. V nekaj letih mu je začelo slediti na tisoče oseb. Vsi komaj čakajo, da pripravi nov posnetek. Nikoli se ne naveličajo.
Janez s posnetki svoje spletne sledilce povabi v svoj dom. Svoj košček raja na zemlji. Iz njegovih posnetkov je čutiti mir.
Prvič je bil tam leta 1997
Janez je za omenjeni portal povedal, da je na otok prišel prvič pred skoraj 30 leti. Dejal je, da je začutil, kot da je tam nekoč že bil, četudi je bil prvič. In vedel je, da nikakor ne bo tam zadnjič.
Najprej so na otok Brač hodili na dopust z družino. Nato pa je leta 2011 kupil posest, na kateri je stala pastirska koča. Obnovil jo je in v njej zaživel.
Danes pa s svojimi posnetki preprostega in mirnega življenja navdušuje množice.
Posnetki iz vsakdanjega življenja
Janez v posnetkih prikazuje svoje vsakdanje življenje. Pogosto vanje vključi tudi svoja dva mucka, Mimča in Mimiko. »Muce, jaz grem na izlet,« jima pravi. Ali pa: »Muce, jaz grem pojest obrok. Na balkon!«
V svojih posnetkih pa nagovarja tudi tiste, ki ga spremljajo. Pogosto na koncu izreče tudi kakšno svojo misel.
»Mene pa zanima, zakaj je človek edino bitje na temu planetu, ki tako komplicira? Jaz se tega več ne grem. Simpl življenje je lepo življenje,« je dejal v enemu svojih zadnjih posnetkov.
Opozorilo uredništva: Povzemanje naših prispevkov dovoljujemo samo v primeru, da poleg pripišete, da so povzeti po portalu Top24Novice.si in dodate aktivno povezavo do našega prispevka.

