Slovenska družina ogorčena nad negativno izkušnjo v hrvaškem kampu. Pred otroci imajo prednost psi. Je to normalno?
»Kam smo prišli? Psi imajo prednost pred otroci!« je ogorčeno sporočila slovenska mamica, ki je doživela negativno izkušnjo v hrvaškem kampu.

Na družbenih omrežjih je objavila zapis, izrazila svoje mnenje, delila svojo izkušnjo. Sodeč po njenem zapisu in priloženih podatkih, gre za večji in zelo znani kamp na Hrvaškem, natančneje na otoku Pagu.
Kot je razkrila ima kartico za popuste pri kampiranju, a je ugotovila, da nima popusta, ker nima psa, ampak otroke.
»Ali bi lahko hrvaške kampe (ki ob preložitvi avtokampi kartice nudijo akcije “2 osebi + pes = 25 €”, a la Straško) nežno spodbudili, da v to čudovito enačbo vključijo tudi 2 osebi + mladoletni otrok?
Trenutno se nam namreč zdi sistem rahlo diskriminatoren do bitij, ki ne porabijo nič več elektrike, vode in smeti, da ne omenjam, da ob ponesrečenem prečkanju parcele mimoidočih – ne lajajo,« je zapisala.
Kot je še poudarila, je svoje mnenje delila izključno zato, da bi mogoče v prihodnje uspeli urediti kaj tudi v tej smeri, da bi imele popust mlade družine z majhnimi otroki.
Vsuli so se komentarji
Nekateri so se z zapisom strinjali, spet drugi so bili nad njim ogorčeni. Češ, da pes predstavlja veliko manjši strošek za kamp. Prav tako pa je manj glasen od majhnih otrok.
»Brez zamere, ampak, otroci ne lajajo? Seveda se otroci na morju sproščeno igrajo in v glavnem to ni tiho. Včasih tudi jokajo ponoči.
Kar je vse normalno in logično, ker tako pač otroštvo mora biti. Samo vaša primerjava je pa butasta,« je nekdo komentiral.
Spet drugi pa: »Penzionist, ki se pripelje iz Nemčije, ima s seboj skoraj vedno psa. Njihovi otroci imajo pa že svoje družine in veliko manj prostega časa. Lahko preberete med vrsticami komu je v največji meri namenjen popust. Če smo pa že pri porabi česarkoli v kampu. Otrok porabi krepko več vseh stvari, ki jih nudi kamp, tako da je bil to bolj slab argument.«
»Otroci, sploh mali uporabljajo bistveno več vode in proizvajajo kup smeti (plenice). Imam tako pse in otroke,« se je glasil še en komentar.
Nekdo pa je sklenil, da se bo malce pošalil. Zapisal je: »Sodelavec je zadnjič koristil akcijo 2 odrasla, 2 otroka in pes. ker je hčera že toliko stara, da se šteje za odraslo, je ženo pisal na psa, rekoč da itak skoz laja.«

Kakšno pa je vaše mnenje?

