Znani in priljubljeni slovenski pevec je sklenil, da brez ovinkarjenja pove tisto, kar si misli. Njegova resnica je mnogim dala misliti.
Priljubljeni slovenski glasbenik Žan Serčič je praznoval rojstni dan. Ob tem pa na družbenih omrežjih delil nekaj svojih fotografij. Te je skrbno zbral, veliko mu pomenijo.

Poleg fotografij pa je delil tudi daljši zapis, s katerim pa je mnogim dal misliti. V njegovih besedah je bilo veliko resnice, tudi takšne, ki jo včasih manj radi slišimo.
Ljudje, ki jim zaupamo
S svojim zapisom je najprej povedal, da je praznoval svoj 31. rojstni dan. V krogu ljudi, ki jim zaupa.
»30 + 1 = Ozek krog ljudi, ki jim zaupaš, ki se veseliš njihovih dosežkov in oni se veselijo tvoje rasti. Hkrati pa velika familija, s katero skupaj doživljamo celo paleto občutkov in se z njimi zdravimo,« je zapisal.
»Ogromno lepih trenutkov z vami v zadnjem letu… Ponavadi delim svojo vsebino skozi glasbo, danes pa je tukaj nekaj modrosti, ki so mi v zadnjem letu pomagale postati to kaj sem trenutno,« je zapisal in nato naštel nekaj življenjskih modrosti.
»Brez močnih korenin v zemljo ne moreš poleteti v nebo, ker te višave zamajejo.
Človek, ki se konstantno raziskuje in se daje v težavne situacije iz katerih raste, je srečen človek, človek s smislom.
Človek, ki se obda z obiljem je človek, ki počasi izgublja stik s sabo.
Najtežje odvisnosti so odvisnosti od čustev – sram, krivda, žalost, jeza…«
Nato pa je Serčič postavil vsem ogledalo
»Kdo smo brez tega? Brez naučenih programov? Brez izgovorov, da postanemo kar čutimo, da smo? Verzija, ki je čista zavest in ljubezen? Kajti vse to že smo, samo odučiti se moramo vsega, kar nismo,« se je spraševal.
Povedal je na glas
»Prvič bom na glas povedal nekaj, za kar sem se 30 let počutil, da je zame prepovedano. Ponosen sem nase. Pa ne samo zato kaj sem ustvaril, ampak kak človek sem postal. Spoznanje, da sem vedno bil dovolj, vreden ljubezni in življenja, ampak sem svojo vrednost potrjeval z reševanjem drugih me je sleklo. In zavedam se, koliko življenj sem se že dotaknil, koliko ljudem je moja glasba pomagala ter jim odprla nekaj, ker sem bil dovolj pogumen skozi svojo temo najti luč, ki je posvetila na vašo temo. To bom še naprej počel in se raziskoval, ampak ne zaradi potrjevanja lastne vrednosti. Zato, ker je to moj smisel in moje poslanstvo. Da dajem. In s tem dobil nazaj več, kot mi lahko da kakršnokoli priznanje, nagrada ali dosežek. Rešujemo en drugega,« je bil zelo iskren.
Vreden življenja in ljubezni
»Vsak od vas je vreden življenja in ljubezni, vsi mi smo del zavesti, ki se skozi nas želi izraziti, zato vsak dan na tem mojem kratkem potovanju cenim in se vsako jutro zbudim s hvaležnostjo, za še eno priložnost. Da postanem boljši, da postanem cel, da dam in da prejmem. Hvala za lepe želje,« je sklenil svoje misli.

