Marko Potrč je sklenil, da javno razkrije, kaj se je dogajalo v ozadju, ko je bil še televizijski voditelj.
Nekdanji televizijski voditelj, danes uspešen podjetnik, Marko Potrč se vrača s podkastom.
Kot je Potrč razkril na družbenih omrežjih, bo čez nekaj dni razkril resnico o tem, zakaj je bil odpuščen.

»A ti jaz povem odkrito, kaj je največja svinjarija? Da se zjutraj na redakcijskem sestanku pogovarjamo, kateri ‘headline’ (glavna tema, op. a.) bo najbolj udaren, bo vezal največ ljudi,« je dejal v kratkem izseku svojega podkasta.
Nadaljeval je: »Ne skriva se to. V mojih časih, v dveh ‘news’ redakcijah … Prvič sem letel iz ‘newsa’ ven, ker nsem želel iti brat ene novice.«
Pojasnil je, da je bila prva novica ta, da naj bi orali diskreditirati eno ravnateljico. Ta je delala na šoli, očitalo naj bi se ji, da skriva dotrajane peči in naj bi bili zato otroci na mrzlem.
»To se bo gledalo. Citiram: To se bo gledalo!« je citiral Potrč in dodal, da jim je na sestanku dejal: »Ej, čakajte ljudje. Vi imate tukaj isto račun, toplotna oskrba Maribor vsak mesec plačuje. A vi razumete?«
Dodatno je pojasnil: »Ona nima peči. Toplotna oskrba Maribor ji dostavi …« Dodal je, da tega ni želel brati, zato je dobil prvo opozorilo.
Druga zgodba
V nadaljevanju je opisal še drugo zgodbo. Dejal je, da so imeli posnetek iz trgovine človeka, ki naj bi kradel. »Na posnetku se nič ne vidi, jaz bi pa moral reči, da si je zatlačil, če se prav spomnim, zabijalec za žeblje pod hlačnico. Nikjer tega ne vidiš,« je povedal Potrč.
Ker je dejal, da tega ne bo bral, je takrat moral oditi s televizije. »Odletel, direkt,« je dodal.
Kot je napovedal Potrč, bo celoten podkast, z naslovom Marko je bil tu, na voljo od 2. marca dalje.

