Strokovnjaki so prišli do zanimivih rezultatov. Odkrili so, kaj se dogaja v telesu, če se po obroku odpravite vsaj na nekaj minutni sprehod.
Že samo nekaj minut hoje zelo pozitivno vpliva na zdravje. Kratek sprehod po obroku, ki traja le nekaj minut, pomaga znižati raven sladkorja v krvi, s tem pa zmanjša tveganje za razvoj sladkorne bolezni tipa 2, je pokazala študija, ki so jo opravili na Univerzi v Limericku na Irskem.
Kdaj na sprehod?
Če se sprašujete, kdaj je najbolj primerno, da se odpravite na sprehod, imajo strokovnjaki odgovor tudi na to vprašanje: 60 do 90 minut po jedi.
Razlog je preprost. V tem obdobju je raven krvnega sladkorja na vrhuncu. Poleg tega se je v raziskavi pokazalo, da sprehod po obroku prinaša dodatne koristi, še posebej, če je daljši.
Hoja seveda dobro vpliva tudi na osebe, ki imajo sladkorno bolezen ali previsok krvni tlak.
Med hojo se sprošča serotonin
Znanstveniki pravijo tudi, da hoja zelo pozitivno vpliva tudi na duševno zdravje in preprečuje razvoj depresije. Sprehod po večerji sprošča serotonin, ki pripomore k boljšemu spancu, uravnava apetit, spodbuja pozitivno mišljenje in izboljšuje spomin.
Na sprehod vsak dan
Toliko dobrega prinaša hoja, da je prav, da jo uvrstite v svoj urnik vsakodnevno. Ne glede na to, ali imate visok krvni tlak, sladkorno bolezen ali pa ste povsem zdravi, kratek sprehod po obroku izboljšal vaše splošno zdravje.
Kako hoja vpliva na zdravje:
- Krepi črevesje in uravnava njegovo delovanje
- Optimizira se limfni sistem
- Sprošča se serotonin, hormon sreče.